Hakkımızda


KURUMSAL BİLGİ

 

Şirketimiz 

TKDK tarafından yürütülen Ipard program kapsamında; et ve süt üreten işletmeler, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, meyve sebze, işleme paketleme, depolama yeni tesis kurulması, kapasite artırma, modernizasyon konularında 1.000.000-3.000.000 AVRO arasında, %50-65 hibeli programlara proje hazırlamaktadır. Ipard programına sunulan ve onaylanan en yüksek bütçeli proje şirketimiz tarafından hazırlanmıştır.

Şirketimiz tarım ve hayvancılık, konularında tarımsal yatırım danışmanlığı ve kobilere bir çok alanda danışmanlık yapmaktadır. Tarımın konu olduğu bütün platformlarda üreticinin tekniğe uygun tarım yapmadığı, bu yüzden kaliteli ve yeterli ürün elde edemediği için para kazanamadığı yıllardan beri tartışılmaktadır. Şirketimiz teknik sorunların çözümlenebilmesi için Serbest Piyasa, Tarım Bakanlığı, Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri, Araştırma Enstitüleri ve Üniversitelerdeki uzmanlar ile sözleşmeli ve koordineli çalışmaktadır. Tarım tek başına bir teknik elemanın yapacağı bir iş değildir. Bir ekip işidir. Türkiye'nin dört bir yanında konusunda uzman 50 kişilik ekibiyle hizmet vermektedir.

Organik Tarımda öncüdür. Organik Tarım kurtlu elma, buruşuk ıspanak yetiştirmek değildir. Organik tarım, ekolojik ve ekonomik özellikler incelenip, doğru yer, ırk ve çeşit seçimi yapıldıktan sonra,"ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK" çerçevesinde tekniğe uygun organik bitki ve hayvan yetiştirmektir. Doğaya ve insana saygılı bir üretim şekli olan organik tarım aslında bir yaşam biçimidir. Organik Tarıma gönül vermiş tüm insanların hayallerini gerçekleştirmek üzere yola çıktığımız bu oluşumla, çevreye zarar vermeyen, insan sağlığını ön plana çıkaran projelerimiz ile sağlıklı bir çevre, sağlıklı bir nesil bırakmak en büyük gurur kaynağımız olacaktır.

Ülkemiz ekolojik özellikleri, bakir topraklarıyla tarımda çok büyük avantajlara sahiptir.  Hazine Arazilerinin, meraların, orman arazilerinin kiralanması, yıllardır boş yatan arazilerin ekonomiye kazandırılması ülkemiz açısından çok önemlidir. Şirketimiz bu arazilerin ekonomiye kazandırılması için, Orman ve hazine arazilerinin projelendirilerek 49 yıllığına tahsis edilmesi, Meraların Islah edilmek amacıyla kiralanması, Kiraya verilecek Tigem arazileri için projelendirme, finansman, yatırım, uygulama ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Şirketimiz yatırımcının finans sorunlarına çözüm üretmektedir. Avrupa Birliği Hibe Fonları, Dünya bankasının % 80 hibe destekleri, TKDK(Ipard programı), Kalkınma Ajansları, GıdaTarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklenmesi Propramı kapsamında Ekonomik yatırımlar için %50-90 oranında hibe projeleri hazırlamak, geri ödemesiz desteklerden faydalandırmak, Yatırım Teşvik Belgesi (Ekonomi Bakanlığından), Avrupa yatırım Bankası, uluslar ve Uluslararası finans kurumlarının 10 yıl vadeli düşük faizli yatırım kredileri, Ziraat Bankasının özel faiz indirimli kredileri, Orman Bakanlığının 15 yıl ödemesiz kredileri için proje hazırlamaktadır. Şirketimiz hibe ve kredi veren tüm kurum ve kuruluşların istediği formatlarda proje hazırlamaktadır

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİNE İNANDIĞIMIZ PROJELERİ KABUL EDİYORUZ..

BİLİME İNANMAYAN, EMEĞE SAYGI DUYMAYAN, KİŞİ, KURUM VE KURULUŞLARLA ÇALIŞMIYORUZ.

 

" Müşteri Allah’ın bizim için ayırdığı rızkı kapımıza kadar getiren elçisidir… "